آیا می توان سریع زبان انگلیسی را یاد گرفت؟-02

آیا می توان سریع زبان انگلیسی را یاد گرفت؟

بعضی وقت‌ها خیلی‌ها دوست دارند که سریع به نتیجه برسند. یادگیری زبان‌ها یکی آموزش‌هایی است که افراد با توجه به نیازشان دوست دارند آن را سریع یاد بگیرند. شاید هم بعضی‌ها واقعا فرصتی ندارند و باید سریع انگلیسی را یاد بگیرند. مثلا کسانی که می‌خواهند در آزمونی شرکت کنند یا می‌خواهند کار جدید را شروع کنند.

آیا می‌توان به سرعت به یک زبان تسلط پیدا کرد؟ اگر می‌شود چگونه ممکن است؟

ما در مقاله امروز به شما می‌گوییم که چگونه می‌توانید این کار را انجام دهید.

یادگیری زبان انگلیسی به زمان نیاز دارد

تسلط بر یک زبان جدید زمان زیادی می‌برد. پس باید موقع مشخص کردن اهداف برای خود خیلی مراقب باشید. از اهداف دور از ذهن و غیر واقع بینانه استفاده نکنید.

پیش خود فکر کنید می‌خواهید از تهران به توکیو سفر کنید. مسافت زیادی است و نمی‌توانید فوراً به آنجا بروید. هیچ راهی برای رسیدن به توکیو در عرض یک ساعت وجود ندارد. به همین ترتیب، تسلط به زبان انگلیسی، رسیدن به سطح پیشرفته زمان بر است.

یادگیری زبان انگلیسی برای یک هدف کوتاه مدت

اگر هدف کوتاه مدت خاصی دارید، مثلا می‌خواهید یک نمره خوب در آزمون بگیرید یا برای یک مصاحبه شغلی آماده شوید. توصیه می‌کنیم که تمرکز خود را بر روی مطالبی که مخصوص هدف شما هست بگذارید. حتماً حالا می پرسید که روش این مطالعه چجوری است؟  مثلا برای آزمون شما فقط نباید لغات را بخوانید. به جای این کار تست‌ها و سوالاتی را انجام دهید که در قالب همان سوال‌هایی هستند که در امتحان می‌آیند. یا فقط تمرین صحبت کردن نکنید. بلکه به جای آن، سوالاتی که معمولا در مصاحبه‌ها می‌پرسند را تمرین کنید. این نوع مطالعه تمرکز شما را به طور خاص برای آن امتحان یا مصاحبه یا هرکار که باید به زودی انجام دهید، آماده می‌کند.

 

هدف بلند مدت تسلط بر زبان انگلیسی

راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید سریعتر و کارآمد‌تر به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنید. و راه‌هایی هم وجود دارد که سرعت شما را کاهش می‌دهد. ما امروز اینجا هستیم چند نکته برای یادگیری سریع زبان انگلیسی را به شما بگوییم.پس با ما همراه باشید.

بر روی جملات تمرکز کنید

سعی کنید جمله‌ها را درک کنید.اگر فقط سعی کنید که کلمه به کلمه انگلیسی را یاد بگیرید، حتما با مشکل کنارهم قرار دادن کلمات برای جمله‌های درست روبرو می‌شوید. ولی وقتی بر روی کلمات کلی یا اصطلاحاتی تمرکز می‌کنید خیلی بهتر در ذهن شما می‌ماند.

مثلا به کلمه “family” دقت کنید. این کلمه به معنی خانواده است. اگر این کلمه را در اصطلاحات و جملات کاربردی‌تر یاد بگیرید خیلی راحت تر و سریع تر می‌توانید جملات را یاد بگیرید. مثلا extended family (خانواده بزرگ)، working-class family (خانواده کارگر)، family member (عضو خانواده) یا family history (سابقه خانوادگی). با این روش شما به سرعت دانش و توانایی خود را برای صحبت کردن زیاد می‌کنید.

خود را در زبان غرق کنید

منظور ما از غرق شدن این است که زبان شما را کاملا احاطه کند. تا جایی که ممکن است زیاد در تمرین کنید و با زبان سر و کار داشته باشید. وقتی ما می گوییم که در زبان غرق شوید خیلی ها فکر می‌کنند که حتما باید در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کنند. ولی راه‌های زیادی هست که در هر جایی که زندگی می‌کنید بتوانید مدام با زبان سر و کله بزنید. فقط باید کمی خلاق باشید و تا جایی که ممکن است انگلیسی را در برنامه و کار های روزانه خود اضافه کنید.

مثلا موقع ورزش, سفر یا در محل کار به پادکست‌های انگلیسی گوش کنید. به جای خواندن اخبار به زبان مادری ، آنلاین شوید و آن را به انگلیسی بخوانید. صفحات انگلیسی زبان را در فضای مجازی دنبال کنید. فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی را به زبان انگلیسی تماشا کنید.

تمام این کارها را می‌توانید علاوه بر زمان مطالعه‌ای که دارید انجام دهید. پس تا جایی که ممکن است روز خود را با انگلیسی پر کنید. اکثراً این کارها را انجام نمی‌دهند. ولی اگر شما انجام دهید، مطمئناً به یادگیری سریعتر شما کمک می‌کند.

فعالانه تمرین کنید

منظوراز فعال بودن این است که فقط به کارهای منفعل زبان یعنی خواندن و گوش دادن کفایت نکنید. شما باید فعالیت‌های فعال مثل صحبت کردن و نوشتن را انجام دهید. همه این‌ها کنار هم مهم و اثر ببخش می‌شود. بیشتر زبان آموزان فقط بر روی خواندن و گوش دادن تمرکز می‌کنند و به اندازه کافی به حرف زدن یا نوشتن به انگلیسی دقت نمی‌کنند. ولی وقتی به طور فعال زبان را تمرین کنید، نه تنها صحبت کردن و نوشتن خود را قوی می‌کنید بلکه زبان را بهتر به یاد می‌آورید. این کار باعث می‌شود تسلط شما به زبان بیشتر شود.

خودتان را به چالش بکشید

اگر می‌خواهید سریع زبان را یاد بگیرید باید دنبال مواردی باشید که بیشتر چالش برانگیز باشد. در واقع باید دنبال مواردی باشید که بیشتر شما را به چالش بکشد. شاید مثلا با خواندن مقالات خبری ساده شروع کنید. ولی وقتی به نقطه‌ای رسیدید که 90 تا 95 درصد آن‌ها را می فهمیدید، باید کار سخت تری را شروع کنید. چیزهایی که مطالعه می‌کنید باید کمی باعث اذیت و سختی به شما شود. زیرا اگر همه چیز را کاملاً بفهمید، دیگر چیز جدیدی یاد نمی‌گیرید و پیشرفتی نمی‌کنید. پس مطمئن شوید که برای رسیدن به سطوح بالاترخود را به چالش می‌کشید.

منبع مناسب انتخاب کنید

در دنیای امروزی که کلی مطالب آموزشی در همه جا قرار دارد، انتخاب یک منبع مناسب و پر بار برای یادگیری زبان کمی سخت به نظر می‌رسد. پیشنهاد ما به شما برای یادگیری هر چه سریع تر زبان، یادگیری با فیلم است. یکی از سایت‌های خوب و مناسب برای این روش ویلرنو است. یکی از خدماتی که این سایت ارائه می دهد، سرویس فیلم و لرن است. در سرویس فیلم و لرن، شما فیلم یا انیمیشن را به طور کامل تماشا می‌کنید. این یعنی شما با داستان فیلم و شخصیت‌های آن ارتباط برقرار می‌کنید و نکات آموزشی را راحت‌تر یاد می‌گیرید. در تمام قسمت‌های فیلم، مدرس زبان نکات آموزشی را استخراج کرده و به نحوی که به داستان فیلم خدشه‌ای وارد نکند، آن‌ها را توضیح داده و نکات را به شما یاد می‌دهد. پس از مشاهدۀ فیلم و مطالعه و تماشای نکات آموزشی، شما در آزمون انتهایی فیلم شرکت می‌کنید تا نکاتی را که فراگرفته‌اید در ذهنتان تثبیت کنید.

امیدوارم که مقله امروز ما در هرچه سریعتر و بهتر یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک کرده باشد.

 

یادگیری زبان انگلیسی، دغدغه‌ای است که گاهی برای بعضی افراد بسیار طاقت‌فرسا و البته اضطراب‌آور می‌شود. ما در ویلرنو تلاش کرده‌ایم این دغدغه را به یک لذت تبدیل کنیم.

نوشته‌های اخیر

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس فیلم‌ولرن، یک خدمت جدید از ویلرنو است که در آن، شما می‌توانید همزمان با تماشای کاملِ فیلم، زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

کد تخفیف 20 درصدی زیر برای اولین خرید شما از فروشگاه فیلم‌ولرن ویلرنو است. و تا پایان مهرماه معتبر است.

کد تخفیف 20 درصدی
COPIED
goodluck20 COPIED