اشتباهات رایج در یادگیری زبان با فیلم-04

اشتباهات رایج در یادگیری زبان با فیلم

روش‌های زیادی برای یادگیری زبان وجود دارد، اما محبوب‌تر از یادگیری با فیلم، سراغ ندارم. از این هم بگذریم، فیلم‌های خیلی درخشانی وجود دارند که به اکثر زبان‌های زنده دنیا دوبله شد‌ه‌اند. برای مثال ایرانی، عربی، چینی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، کره ای، پرتغالی، روسی و اسپانیایی. از همه مهم‌تر این است که فیلم‌ها شما را با زبان افراد بومی آشنا می‌کند. زیرا این فیلم‌ها برای خود انگلیسی زبان‌ها ساخته شده‌است نه برای زبان آموزان بقیه کشورها. با گوش دادن به لهجۀ بازیگران، می‌توانید لهجۀ واقعی انگلیسی را بفهمید و همین تمرین خیلی خوبی برای افزایش مهارت تلفظتان می‌شود.

یکی از خوبی‌هایی که یادگیری زبان با فیلم دارد این است که اگر شما معنی یک کلمه را نفهمید، می‌توانید با نشانه‌های تصویری، مثلا حالت چهرۀ بازیگران، معنی کلمه را حدس بزنید. همچنین، فیلم‌ها به شما کمک می‌کنند بفهمید که در موقعیت‌های مختلف از چه کلمه‌هایی استفده کنید.

خب حالا با این مقدمه‌ای که خواندید، احتمالاً دوست دارید شما هم شروع کنید به یادگیری زبان با فیلم. اما نمی‌دانید که از کجا شروع کنید. یادگیری زبان با فیلم، یک کار بسیار جذاب است اما از آنجایی که بعضی از زبان‌آموزها نمی‌دانند چگونه با فیلم زبان یادبگیرند، معمولاً به مشکلاتی برمی‌خورند و یادگیری زبان را کنار می‌گذارند. اما شما که دارید این مقاله را می‌خوانید، اصلاً نگران نباشید. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم! در زیر 5 اشتباهی که باعث شکست در یادگیری زبان با فیلم می‌شود را برایتان آورده‌ام.

 

  1. تماشا کردن فیلم‌های طولانی در همان ابتدای کار

اگر سطح زبانتان مبتدی است و فیلم‌های انگلیسی زبان زیادی هم نگاه نکرده‌اید، احتملاً آمادگی لازم برای اینکه یک فیلم سینمایی 90 دقیقه‌ای را ببینید ندارید. مشکل شما را فیلم‌و‌لرن حل کرده‌است. در سیستم فیلم‌و‌لرن، فیلم‌ها به قسمت‌های 10 دقیقه‌ای تقسیم شده‌اند. در پکیج آموزش زبان انگلیسی فیلم‌و‌لرن، شما زبان‌آموز عزیز، فیلم یا انیمیشن مورد نظر را به طور کامل و بدون حذف هیچ بخشی از آن، مشاهده می‌کنید. این یعنی در حین آموزش، به شما این فرصت داده می‌شود تا با فیلم و داستان آن ارتباط برقرار کرده و از آن لذت ببرید. در خلال قسمت‌های مختلف فیلم، لغات، نکات گرامری و مکالمه‌ای مربوط به همان قسمت، در قالب جدول و فایل‌های ویدئویی اساتید زبان به شما ارائه می‌شود.

در پایان هر فیلم، شما در یک آزمون که بر اساس آموزش‌های همان فیلم طراحی شده شرکت می‌کنید و آموخته‌های خود را محک می‌زنید. سرویس فیلم و لرن، یعنی سرگرمی و آموزش به صورت توامان. ما هیچ یک از این موارد را حذف نکرده‌ایم.

 

  1. انتخاب فیلم اشتباه

انتخاب پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما، احتمالاً برای همه وسوسه‌انگیز است. اما پرفروش بودن همیشه به معنی بهترین فیلم بودن نیست. مخصوصاً وقتی حرف یادگیری زبان وسط باشد. وقتی می‌خواهید فیلمی را برای یادگیری زبان انتخاب کنید، اول از همه باید ببینید میزان سختی فیلم چقدر است. ژانرهای مختلف فیلم‌ها تا حدودی به ما می‌گوید که چه فیلم هایی سخت هستند. برای مثال، اکثر انیمیشن‌ها راحت هستند. اما بعضی از فیلم‌های جدی، آن‌هایی که اسکار گرفته‌اند، برای زبان‌آموزها کمی سخت‌تر است. در مرحله بعدی باید ببینید که در فیلم از چه نوع کلمه‌هایی استفاده شده‌است. مثلا در فیلم‌های کارآگاهی و پلیسی، کلمات تخصصی و فنی زیادی استفاده می‌شود که شما اصلا نیاز ندارید آن‌ها را یاد بگیرید. اما در فیلم‌های کمدی و عاشقانه، معمولاً از کلمه‌ها و اصطلاح‌های رایج‌تری استفاده می‌شود.

در آخر، فراموش نکنید که بهترین فیلم برای یادگیری زبان، فیلمی است که واقعاً از دیدن آن لذت می‌برید.

 

  1. عجله کردن در یادگیری

یکی از مشکلاتی که اکثر زبان‌آموزان دارند این است که می‌خواهند خیلی سریع فیلم را تمام کنند. اما صبر کنید. برای اینکه اطلاعات به خوبی در مغزتان پردازش شود، بین فیلم استراحت کنید. بعد از چند دقیقه فیلم دیدن، مکث کنید و به چیزهایی که دیده‌اید فکرکنید. اگر هم که از سیستم فیلم‌و‌لرن استفاده می‌کنید، بین هر قسمت از فیلم که حدوداً 10 دقیقه است، استراحت کنید تا به خوبی کلمه‌ها و گرامرهایی که یاد گرفته‌اید، تثبیت شود. بارها و بارها فیلم را ببینید. اگر از دیالوگی خوشتان آمد، آن را حفظ کنید. به صحنه‌های کلیدی فیلم، بیشتر توجه کنید. این کار نه تنها به شما در حفظ لغات کمک می‌کند ، بلکه می‌توانید از آن به عنوان الگویی برای ساختن جمله‌های مشابه در آینده استفاده کنید.

 

  1. انتظار درک فوری

بعضی از زبان‌آموزها انتظار دارند بعد از دیدن یک بار فیلم‌ها، آن‌ها را به خوبی، مانند زبان مادری‌شان، بفهمند و درک کنند. اما همچین چیزی خیلی کم اتفاق می‌افتد. حتی زبان آموزهایی که فیلم‌های زیادی می‌بینند و از روش‌های دیگر هم برای یادگیری زبان استفاده می‌کنند، ممکن است با همان دفعه اول فیلم را متوجه نشوند. اینکه انتظار داشته باشید فیلم‌ها را خیلی سریع درک کنید، می‌تواند به شما ضربه بزند و شما را بی‌انگیزه کند. از خودتان انتظارهای معقولانه داشته باشید. برای فرار از این مشکل، انتظاراتتان را زیاد بالا نبرید. مطمئن باشید که شما حتما بخشی از فیلم را متوجه می‌شوید. این را هم بدانید که اگر همۀ فیلم را نفهمیدید اصلا نباید خجالت بکشید و شرمنده باشید. فهمیدن لهجۀ بازیگران در فیلم‌ها، کمی زمان میبرد. با این حال ناامید نشوید و به فیلم دیدن ادامه بدهید.

 

  1. تماشای فیلم بدون داشتن هیچ تعاملی

بیشتر وقت‌ها، احتمالاً با فیلم ارتباط برقرار نمی‌کنید و بی سر‌و‌صدا فیلم‌های مورد علاقه‌تان را نگاه می‌کنید. اما زمانی که می‌خواهید از طریق فیلم‌ها زبان را یاد بگیرید، باید بیشتر با فیلم درگیر شوید. حتی اگر شما تعاملی هم با فیلم‌ها نداشته باشید، مهارت گوش دادن شما تقویت می‌شود. اما برای اینکه میزان یادگیری را به حداکثر برسانید، باید کمی بیشتر فعالیت داشته باشید.

 

برای استفاده بردن بیشتر از فیلم‌ها باید سعی کنید علاوه بر گوش دادن، صحبت هم کنید. برای مثال، سعی کنید با یک فیلم ارتباط برقرار کنید. در طول صحنه‌های گفت‌و‌گو ، مکث کنید و حدس بزنید شخصیت بعدی چه چیزی می‌خواهد بگوید. وقتی خطی را که دوست دارید می‌شنوید، آن را با صدای بلند تکرار کنید. علاوه بر این‌ها، یک دفترچه یادداشت و خودکار کنارتان باشد و کلمه‌هایی که نمی‌دانید، اصطلاح‌هایی که دوست دارید و هرچیزی که توجه‌تان را به خودش جلب کرد را یادداشت کنید. برای اینکه بیشتر با فیلم درگیر شوید، سعی کنید بعد از تمام شدن یک صحنه، خلاصه آن بخش را با صدای بلند به زبان انگلیسی، برای خودتان بگویید.

 

حرف آخر

اجازه ندهید این اشتباهات مانع یادگیری زبان شما از طریق فیلم شود. فیلم نگاه کردن سرگرم کننده و اعتیادآور است. وقتی فیلمی را شروع می‌کنید، دوست دارید همان موقع تا آخر فیلم را ببینید و بفهمید که داستان فیلم چگونه تمام می‌شود. چه چیزی بهتر از اینکه فیلم مورد علاقه‌تان را ببینید، سرگرم شوید و در کنارش زبان انگلیسی تان هم فول شود؟

و در آخر، با استفاده از سیستم فیلم و لرن، لذت یادگیری زبان از طریق فیلم را تجربه کنید. سرویس فیلم‌و‌لرن، خدمتی جدید و منحصر به فرد از ویلرنو است تا شما علاقه‌مندان به یادگیری زبان انگلیسی، به شیوه‌ای نوین، جذاب و بازی‌گونه، زبان انگلیسی را یاد بگیرید. در این نوع از آموزش، ما محتوای ویدئویی را از فیلم‌ها، سریال‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، اخبار و سایر منابع، جمع‌آوری کرده و نکات آموزشی را از دل آن‌ها استخراج می‌کنیم و به شما ارائه می‌دهیم. اگر سوالی دارید،  می توانید از طریق فرم تماس زیر، با ویلرنو در ارتباط باشید و یا این که با استفاده از آیکون چت در قسمت پایین سمت راست صفحه، با ما در تماس باشید و به طور زنده گفتگو کنید.

 

 

یادگیری زبان انگلیسی، دغدغه‌ای است که گاهی برای بعضی افراد بسیار طاقت‌فرسا و البته اضطراب‌آور می‌شود. ما در ویلرنو تلاش کرده‌ایم این دغدغه را به یک لذت تبدیل کنیم.

نوشته‌های اخیر

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس فیلم‌ولرن، یک خدمت جدید از ویلرنو است که در آن، شما می‌توانید همزمان با تماشای کاملِ فیلم، زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

کد تخفیف 20 درصدی زیر برای اولین خرید شما از فروشگاه فیلم‌ولرن ویلرنو است. و تا پایان مهرماه معتبر است.

کد تخفیف 20 درصدی
COPIED
goodluck20 COPIED