چطور نوشتن خود به انگلیسی را تقویت کنیم؟-02

چگونه نوشتن خود به انگلیسی را تقویت کنیم؟

خیلی وقت‌ها با این که کلمات انگلیسی را بلد هستید، نوشتن یک جمله خوب و بدون ایراد، خیلی سخت است. با کارهایی که امروز به شما می‌گویم، آنقدر پیشرفت می‌کنید که نوشتن برایتان مثل آب خوردن می‌شود. پس معطل نکنیم و سریع برویم سراغ  درس جذاب امروز که دربارۀ تقویت نوشتن در انگلیسی است.

انواع متن‌ها را بشناسید

نوشتن یک گزارش کار با نوشتم یک داستان کوتاه فرق دارد و نوشتن یک مقاله دانشگاهی با نوشتن ایمیل برای دوستان خیلی متفاوت است. ما برای نوشتن هر چیزی از عبارت‌ها و کلمه‌های مختلفی استفاده می‌کنیم. این عبارت‌ها و جمله‌ها هر کدام سازماندهی خاصی دارند. پس خیلی مهم است که بدانید به چه نوع نوشته‌ای نیاز دارید. پس می‌توانید کلمات و جملاتی را یاد بگیرید که به شما برای بهتر نوشتن آن نوشته کمک کند.

وقت بیشتری برای مطالعه بگذارید

وقتی بدانید چه نوع نوشته‌هایی را می‌خواهید بنویسید، راه بعدی برای تقویت نوشتن در انگلیسی این است که زیاد مطالعه کنید. به خصوص خواندن نمونه‌هایی از آن نوشته. فکر کنید می‌خواهید یک ایمیل تجاری بنویسید یا با این‌طور نوشته ها بیشتر سر وکار دارید، شما باید ایمیل‌های تجاری را سرچ کنید و به کلمه‌ها و جمله‌های داخل اون ایمیل توجه کنید. یا اگر وقتی که نیاز به نوشتن مقاله‌های دانشگاهی دارید، باید مقالات زیادی بخوانید. اگر می‌خواهید نویسندگی‌های خلاقانه انجام دهید ، داستان‌ها و کتاب‌های کوتاه به زبان انگلیسی بخوانید.

وقتی بیشتر مطالعه می‌کنید، به طور طبیعی با روش نوشتن و انواع کلمه‌ها و عبارات استفاده شده در آن متن آشنا می‌شوید. بعد آن دیگر می‌توانید از آن کلمه‎‌ها و جمله‌ها داخل نوشته‌های خود استفاده کنید.

ایده‌های خود را سازماندهی کنید

قبل از شروع به نوشتن، یکی از مورد‌هایی که می‌تواند خیلی به شما کمک کند این است که ایده‌های خود را سازماندهی کنید و آن‌ها را داخل یک نظم خاص قراردهید. وقتی ایده های شما سازماندهی باشد باعث می‌شود که بقیه با نوشته شما بهتر ارتباط برقرار کنند. اما وقتی که چهارچوب و ایده خاصی برای خود نداشته باشید، بقیه در فهم و درک نوشته شما با مشکل بر می‌خورند. پس قبل از شروع به نوشتن حتما ایده‌های خود را روی یک کاغذ بنویسید و بعد آن ببینید که چیزی از قلم نیفتاده باشد. می‌توانید لیست ایده‌های خود را با اضافه کردن اطلاعات جدید زیاد کنید.

این را یادتان نرود که‌ درون ایده های خود احتیاج به نوشتن جملات کامل ندارید. فقط کلمات یا عبارات کوتاه. هدف این است که با دیدن این کلمات و عبارات، موقع نوشتن متن آن‌ها را به بهترین شکل ممکن در جملات استفاده کنید. سازماندهی ایده‌های شما در یک لیست یا یک طرح کلی به شما کمک می‌کند تا متن شما واضح‌تر شود و همچنین به نوشتن شما نیز کمک می کند، زیرا می‌دانید در جمله بعدی دقیقاً در مورد چه چیزی باید بنویسید.

از کلمات سخت و جمله‌های طولانی استفاده نکنید

بعضی وقت‌ها زبان آموزها فکر میکنند اگر در متن هایشان از کلمات سخت و جمله های طولانی استفاده کنند، متن‌شان خیلی خاص و خوب می‌شود. اما نتیجۀ کارشان می‌شود متنی پر از کلمات اشتباه و جملات گیج کننده! برای نوشتن یک متن خوب، باید همیشه از کلمه‌هایی استفاده کنید که مستقیماً و دقیقاً مفهوم را به ما بگوید. در مورد طول جمله‌ها، شما می‌توانید هم از جمله‌های طولانی استفاده کنید و هم از جمله‌های کوتاه. یک نکته می‌گویم باید قول بدهید همیشه یادتان بماند. یک جملۀ خوب، جمله ای است که 1 یا 2 نکته و مفهوم را به ما برساند. اگر جمله‌ای بنویسید که 3، 4 یا 5 نکته در آن باشد، جمله شما بسیار طولانی و گیج کننده می‌شود.

پیوند کلمات برای ایجاد ارتباط بین ایده‌ها

اگر نکته‌های مربوط به سازماندهی را خوب رعایت کنید، ایده‌های شما به ترتیب منطقی می‌شود. ولی خب یادگیری کلمه‌هایی برای نشان دادن ارتباط بین این ایده‌ها هم مهم است. بگذارید با چند مثال این بخش را بیشتر برای شما توضیح دهیم. به عنوان مثال کلماتی مانند

“بنابراین” برای ارائه یک نتیجه منطقی

“با این حال” برای ایجاد نقطه مقابل یا مخالف

“بعلاوه یا علاوه بر” برای معرفی اطلاعات بیشتر

“به طور خلاصه” برای معرفی سریع ایده اصلی خود

به این ترتیب با استفاده از این کلمه‌ها کسی که نوشته شما را می‌خواند به راحتی می‌تواند ترتیب ایده‌های شما را بفهمد و متن شما را درک کند.

هر روز تمرین کنید و روز بعد آن را مرور کنید

اینکه برای تقویت مهارت نوشتن مطالعه کنید و قوانینش را یاد بگیرید، خیلی خوب است. اما شما تا زمانی که خودتان دست به نوشتن نشوید، نمی‌توانید در این کار پیشرفت کنید. حتی وقتی که نیازی به نوشتن ایمیل یا مقاله یا گزارشی از کار خود ندارید، تمرین خود را رها نکنید. مدام تمرین کنید. سعی کنید عادت کنید که یک یا دو پاراگراف در روز بنویسید، به خاطر اینکه هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، نوشتن برایتان راحت‌تر می‌شود.

نکته دیگری که احتیاج هست بدانید و خیلی به شما کمک می کند این است که روز بعد دوباره به نوشته خود نگاه کنید. شما متن را می‌نویسید، می‌خوابید، بیدار می‌شوید. همین گذر زمان باعث می‌شود جملات جدید و عبارت های بهتری به ذهن‌تان برسد. اگر اشتباه یا تغییری لازم است نیز انجام می‌دهید.

نوشتۀ خود را تصحیح کنید

برای تقویت نوشتن در انگلیسی، از یک شخص انگلیسی زبان بومی یا یک معلم زبان انگلیسی بخواهید که متن شما را ارزیابی کند و اگر اشتباهی دارید حتما به شما توضیح دهد که چگونه آن را بر طرف کنید. کسی که زبان مادری‌‎اش انگلیسی است یا یک معلم انگلیسی نه تنها می‌تواند اشتباه‌های شما را پیدا کند و آن را بر طرف کند، بلکه در مورد روش نوشتن شما یا اینکه آیا می‌توان هر کلمه یا عبارتی را قوی‌تر یا طبیعی‌تر استفاده کرد به شما نکته‌هایی را بگوید. این نوع بازخورد برای بهتر نوشتن شما واقعاً مفید و ارزشمند است.

سخن پایانی

خب در این مقاله درمورد تقویت نوشتن در انگلیسی صحبت کردیم. بد نیست بدانید، ما در ویلرنو همراه با فیلم و سرگرمی به شما آموزش‌هایی را می‌دهیم که با تماشای این فیلم ها می‌توانید به راحتی زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. فقط کافیست با مراجعه به وبسایت ما و شرکت در دوره‌های اساتید برتر زبان، انگلیسی خود را بهتر کنید. پس اگر در بهبود نوشتن خود جدی هستید، در دوره های ما شرکت کنید.

 

یادگیری زبان انگلیسی، دغدغه‌ای است که گاهی برای بعضی افراد بسیار طاقت‌فرسا و البته اضطراب‌آور می‌شود. ما در ویلرنو تلاش کرده‌ایم این دغدغه را به یک لذت تبدیل کنیم.

نوشته‌های اخیر

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سرویس فیلم‌ولرن، یک خدمت جدید از ویلرنو است که در آن، شما می‌توانید همزمان با تماشای کاملِ فیلم، زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

کد تخفیف 20 درصدی زیر برای اولین خرید شما از فروشگاه فیلم‌ولرن ویلرنو است. و تا پایان مهرماه معتبر است.

کد تخفیف 20 درصدی
COPIED
goodluck20 COPIED