چه زبانی را برای یادگیری انتخاب کنیم؟-02

چه زبانی را برای یادگیری انتخاب کنیم؟

این پرسش یک شروع جذاب برای ادامه ی مطالب ما خواهد بود. در عین حال این سوال می تواند سوالی چالش برانگیز نیز باشد. طبق داده های معتبر در جهان امروزی فراتر از 7 هزار زبان وجود دارد. از این 7 هزار زبان 23 زبان، زبان زنده معرفی می شود. باید دانست که 40 درصد این زبان ها تعداد 1000 نفر فراگیر دارند. در انتخاب هر کدام از این زبان های زنده، باید تمام وقت و هزینه ی خود را صرف کنیم. به زبان دیگر، یادگیری زبان سرمایه گذاری به حساب می آید. اولین گام برای انتخاب زبان، این است که چرا میخواهیم این زبان را انتخاب کنیم؟.

بعضی افراد برای پر کردن وقت خود به یادگیری زبان می پردازند. بعضی افراد نیز برای تماشای فیلم یا گوش دادن موسیقی مورد علاقه خود به یادگیری زبان گرایش پیدا می کنند. گروهی دیگر به قصد تحصیل یا سفر و یا حتی شغل خود زبان یاد می گیرند. هم چنین دلایل دیگر. هرگاه به دلیل اصلی فراگیری زبان از طرف خود رسیدید، آن زمان انتخاب زبان برای شما آسان است. چرا که در آن لحظه شما بهترین انتخاب و کاربردی ترین انتخاب خود را انجام داده اید.

 

زبان سخت یا زبان آسان؟

دو دیدگاه در مورد انتخاب زبان وجود دارد. گروهی معتقدند که زبان باید به شکلی باشد که، از آن لذت ببریم. و این مهم با انتخاب زبان آسان به دست می آید. به اعتقاد همین گروه زبان آسان سریع تر ما را به هدف و نتیجه دل خواهمان می رساند. یکی از مصادیق زبان آسان زبان انگلیسی است. زیرا هم آسان یاد گرفته می شود، هم قواعد چندان مشکلی ندارد و هم چنین از زبان های دیگر زیاد در آن استفاده شده است. به اعتقاد دسته ی دوم تا وقتی زبان آسانی را فرا نگرفته باشیم و کاملا به آن مسلط نشده باشیم، فراگیری زبان سخت، سخت است. مثلا فرض کنید شما می خواهید زبان فرانسوی و ایتالیایی یاد بگیرید. این زبان ها اصولا ساختاری پیچیده دارند. گرامر آنها و لهجه های مختلف آنها به سختی این زبان ها می افزاید.

از آن جا که زبان انگلیسی زبان مادر است، منطقی نیست که قبل از فراگیری آن بخواهیم زبان دیگری را بیاموزیم. یکی دیگر از دلایلی که گروه دوم بیان می کنند این است که، ما نمی خواهیم لذت فراگیری زبان را همان ابتدا احساس کنیم. می خواهیم خود را برای آن دشواری به چالش بکشیم و هر وقت از این چالش سربلند بیرو آمدیم، لذت اصلی را حس می کنیم. از دلایل دیگر این گروه این است که فراگیری زبان سخت مثل زبان آلمانی یا عربی، به ما این امکان را می دهد که زبان های دیگر را سادهتر یاد بگیریم. به عبارت دیگر این گروه نسبت به گروه اول از مهدسی معکوس استفاده می کنند.

 

یک نظریۀمتفاوف

این نظریه می خواهد به ما اثبات کند که اگر یک زبان واحد را بیاموزیم، در اکثر فعالیت هایمان جلو هستیم. مثلا زبانی که بین چند کشور یا چند اقلیم مشترک است. یا زبانی که سیستم نوشتاری مشترکی دارد. مثلا زبان انگلیسی که د کشور های اسکاندیناوی مشترک است. یا زبان فارسی خودمان که بین چندین کشور اشتراک دارد. اعم از ایران، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان و غیره.

 

فراگیری یک زبان رایج چه سودی دارد؟

اگر ما برای انتخاب زبان به این نکته توجه داشته باشیم که، چند درصد مردم از آن زبان استفاده می کنند، انتخاب خوبی خواهیم داشت. قطعا باز هم باید زبان انگلیسی را مثال بزنیم. فرض کنید یک فرد اروپایی قصد سفر به آفریقا را دارد. طبق داده ها و تجربیات ثابت شده است که روستاییان و قبایل افریقایی، تا حدی دست و پا شکسته انگلیسی بلدند. پس آن شخص اروپایی، با بلد بودن تنها زبان انگلیسی کار خود را جلو می برد. یا مثلا اگر ما زبان عربی معیار را یاد بگیریم، در سفر به تمامی کشور های عرب زبان تا حدودی کارمان راه میوفتد.

 

بهرین زبان برای یک مسافر چه زبانی است؟

گاهی ما می خواهیم به یک مقصد مشخص سفر کنیم. مثلا می خواهیم به اسپانیا سفر کنیم. خب به دلیل اینکه سفر ما یک مقصد مشخص دارد و مقصد مشخص ما یک زبان مشخص دارد، و آن زبان مشخص اسپانیایی است پس مستقیما به یادگیری زبان اسپانیایی می پردازیم. باز در همین سفر سطوحی وجود دارد. برخی افراد توریستی و تفریحی به اسپانیا می روند. این افراد نیازی به تسلط کامل به این زبان ندارند. اما برخی برای تجارت یا فعالیت سیاسی اقتصادی به اسپانیا سفر می کنند. این افراد نیاز دارند که زبان را نسبت به فعالیت تخصصی خود یاد بگیرند. مثلا اگر کسی سیاست مدار است لازم است واژگان تخصصی در این زمینه را یاد بگیرند. اما دسته ی سومی نیز وجود دارد. کسانی که می خواهند برای مهاجرت به اسپانیا بروند. این افراد باید تسلط کامل به تمامی ابعاد این زبان داشته باشند. چرا که می خواهند در آن کشور زندگی کنند.

 

سفر دور دنیا

حال اگر کسی بخواهد جهان گردی کند و در یک سفر به چند کشور سفر کند، باید چه کند؟ می دانیم که مقصد مشخص و واحد  نیست. و شاید در این سفر چندین کشور مورد بازدید ما باشد. در این شرایط سراغ چه زبانی برویم؟. آیا باید به تعداد کشور ها زبان بلد باشیم؟. آیا در این مدت کم این تعداد زبان میسر است؟. پاسخ خیر است. قطعا هیچ انسان عاقلی دوست ندارد سفر مفرح خود را با سختی یادگیری زبان تلخ کند. این جاست که مجددا پای مادر زبان ها به میان می آید. همان طور که در قسمت قبل هم اشاره شد، زبان انگلیسی یک زبان معیار و فراگیر است. مطمئن باشید با یادگیری این زبان ساده سفر خوشی را برای خود رقم می زنید. چرا که با یاگیری این در تمامی مرز های بین المللی، می توانید سفر خوبی را تجربه کنید.

 

سایر زبان های مفید برای مهاجرت

غیر از زبان انگلیسی، زبان های زنده ی دیگری وجود دارد که برای مهاجرت به کمک ما می آیند. این زبان ها شامل : فرانسوی، اسپانیایی، ایتالیایی، آلمانی، روسی، چینی، ژاپنی و عربی است.

درکل در این متن می خواستیم به شما کمک کنیم که چه زبانی را یاد بگیرید. حال با توجه به شرایط شخصی خود مثل شرایط کاری، تحصیلی، تفریحی، مهاجرتی و غیره شما باید بهترین زبان را فرا بگیرید. این زبان می تواند تمامی اهداف سفر شما را در بر بگیرد و هم چنین شما را به نتیجه دل خواه و مد نظرتان نزدیک کند. و در آخر نکته ای که چند بار در متن به آن اشاره شد. فراگیری زبان انگلیسی. هر قصدی برای یادگیری زبان دارید از فرا گیری زبان انگلیسی غافل نشوید.

یادگیری زبان انگلیسی، دغدغه‌ای است که گاهی برای بعضی افراد بسیار طاقت‌فرسا و البته اضطراب‌آور می‌شود. ما در ویلرنو تلاش کرده‌ایم این دغدغه را به یک لذت تبدیل کنیم.

نوشته‌های اخیر

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس فیلم‌ولرن، یک خدمت جدید از ویلرنو است که در آن، شما می‌توانید همزمان با تماشای کاملِ فیلم، زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

کد تخفیف 20 درصدی زیر برای اولین خرید شما از فروشگاه فیلم‌ولرن ویلرنو است. و تا پایان مهرماه معتبر است.

کد تخفیف 20 درصدی
COPIED
goodluck20 COPIED