یادگیری زبان با صحنه‌های مختلف فیلم‌ها-06

یادگیری زبان با صحنه‌های مختلف فیلم‌ها

آیا واقعاً میتوانیم زبان انگلیسی را با فیلم یاد بگیریم؟ شاید برای بعضی ها یادگیری زبان با فیلم یک افسانه باشد، مثل بابانوئل یا پری دریایی! اما اجازه دهید من خیلی رک به شما بگویم: میتوانید انجامش دهید، افسانه نیست! بله، یادگیری زبان با فیلم کاملاً امکان پذیر است. در این پست من دقیقاً به شما میگویم که چگونه با فیلم، زبان یاد بگیرید. اما قبل از آن بیایید درمورد مشکلاتی که باعث میشود مردم به سرغ یادگیری زبان با فیلم نروند، صحبت کنیم.

4 مشکلی که زبان آموزها با فیلم دارند

  1. آنها یک فیلم را نگاه میکنند و به سراغ فیلم بعدی میروند.

وقتی یک زبان آموز برای یادگیری زبان به سراغ یک فیلم میرود، اگر مثل همیشه فیلم را نگاه کند و تلوزیون را خاموش کند، از آن فیلم هیچ درسی نمیگیرد. فرض کنید مثل همیشه فیلم را برای داستانش و اتفاقاتی که می افتد تماشا میکند و فقط یک بار فیلم را نگاه میکند. اما این کار اشتباه است. برای یادگیری زبان با فیلم، نیازی نیست بروید و 100 فیلم ببینید. شما باید فقط تعداد کمی فیلم انتخاب کنید و روی آن تمرکز کنید. تعداد کمی فیلم ببینید، اما عمقی و با دقت.

  1. آنها فیلم های طولانی را تماشا میکنند.

اگر سطح زبان انگلیسی تان مبتدی است، یک فیلم 90 دقیقه ای برای شما خیلی طولانی است و احتمال اینکه از فیلم نگاه کردن خسته شوید، خیلی زیاد است. سیستم فیلم و لرن، فیلم ها را به قسمت های کوتاه 10 دقیقه ای تقسیم کرده است. با این کار نه تنها خسته نمیشوید از فیلم دیدن، بلکه نکات و درس هایی که از فیلم یادمیگیرید بهتر در ذهنتان میماند.

  1. از زیرنویس استفاده نمیکنند.

حتی افرادی که قصدشان از فیلم نگاه کردن، یادگرفتن زبان نیست هم از زیرنویس استفاده میکنند. زیرا میخواهند از فیلمی که میبینند لذت ببرند و متوجه حرف های بازیگران بشوند. اگر شما قصد دارید که با فیلم زبان یاد بگیرید، باید از زیرنویس ها بیشتر استفاده کنید. در ابتدای کار از زیرنویس فارسی استفاده کنید و کمی که پیشرفت کردید از زیرنویس انگلیسی هم میتوانید استفاده کنید. اما برای استفاده از زیرنویس، باید به این نکته توجه کنید که زیرنویسی انتخاب کنید که دقیق باشد.

  1. از دیالوگ ها به سادگی و به سرعت عبور میکنند.

یکی از دلایلی که زبان آموزان درس زیادی از فیلم ها نمیگیرند این است که در بعضی فیلم ها، بازیگران، دیالوگ ها را به سرعت بیان میکنند و فهمیدن آن ها برای زبان آموزها سخت است. همچنین در بعضی دیالوگ ها از کلمات عامیانه استفاده میکنند، با لحن و ریتم بازی میکنند و لهجۀ مخصوص به خودشان را دارند. همین دلیلها باعث میشود که اگر در حال یادگیری زبان هستید، به ویژه در سطح مبتدی و متوسط، کمی دلسرد شوید. البته فراموش نکنید که این فیلم ها برای انگلیسی زبان ها ساخته شده است، نه برای زبان آموزها. افراد محلی و بومی، با این زبان غذا میخورند، میخوابند و درکل زندگی میکنند. پس نیازی هم ندارند که سرعت فیلم را کم کنند. اما برای زبان آموزها این موضوع فرق میکند و مجبور میشوند بعضی از قسمت های فیلم مکث کنند، برگردند عقب و دوباره آن قسمت را ببینند.

اهمیت صحنه‌های مختلف فیلم ها

  1. میتوانید با صحنه ها فیلم را کنترل کنید.

هر فیلم به سکانس های مختلفی تقسیم بندی میشود. صحنه هم اتفاقاتی است که در یک سکانس اتفاق می افتد. برای یادگیری زبان با فیلم، باید صحنه هایی را انتخاب کنید که در آن مکالمه های زیادی وجود دارد. این کار به شما کمک زیادی میکند. فرض کنید برای یادگیری زبان، یک فیلم 90 دقیقه ای را 200 بار نگاه کنید! چقدر وقت شما را میگیرید؟ خب قطعا این کار بیهوده ای است. یک نکته دیگر هم که وجود دارد این است که ارزش همۀ صحنه با هم یکی نیستند. خیلی از صحنه ها فقط سرگرم کننده هستند و ارزشی برای زبان آموزها ندارند. انتخاب کردن صحنه های فیلم برای یادگیری زبان، یک پیشنهاد فوق العاده جذاب است که مطمئنم از آن استقبال میکنید.

 

  1. زمینۀ لازم را به شما میدهد.

اما چرا صحنه ها؟ چرا فیلم را به بخش های 5 دقیقه ای تقسیم نکنیم؟ صحنهها بیشتر در ذهن میمانند. در بخش های 5 دقیقه ای، به طور تصادفی دو شخصیت در یک دقیقه با هم صحبت میکنند و بعد از آنها، تعدادی شخصیت دیگر درمورد موضوعی که هیچ ربطی به صحبت های بازیگران قبلی ندارد، حرف میزنند. اما در یک صحنه از این اتفاق ها نمی افتد. در یک صحنه، دیالوگ ها کامل هستند و موضوع صحبتشان هم معلوم است.

 

  1. سرعت یادگیری را کند میکند.

شاید پیش خودتان فکر کنید این که سرعت یادگیری کم شود که اصلا خوب نیست. اما این طرز فکر اشتباه است. شما تا زمانی که روی یک صحنه تسلط پیدا نکردید، نباید به صحنه بعدی بروید. شما میتوانید فیلم را متوقف کنید، به عقب برگردید و بارها و بارها آن صحنه را ببینید. حالا که صحبت از پخش دوباره صحنه ها شد، جالب است بدانید در زمان نوارها و DVD ها، بعد از هر بار پخش فیلم، کیفیت صدا و تصویر کم میشد. اما فناوری جدید این مشکل را برای ما حل کرده است و میتوانیم فیلم ها را صدها بار بدون اینکه کیفیتش کم شود، ببینیم.

 

روش یادگیری زبان با صحنه های مختلف فیلم ها

در ابتدا فیلم را پخش کنید و مثل بقیه فیلم ها آن را نگاه کنید. فیلم را با پاپ کورن و نوشابه، درحالی که روی مبل لم داده اید نگاه کنید. حتی میتوانید بعضی از دوستانتان را هم دعوت کنید و با هم فیلم ببینید. از شوخی ها بخندید، از اتفاقات جالب و غیرمنتظره، شگفت زده شوید، روی داستان تمرکز کنید و تصویر کلی فیلم را به دست آورید. بعد از اینکه فیلم را یک بار تا آخر نگاه کردید، وقت مناسبی برای یادگیری زبان است.

یک دفترچه بردارید و به صحنه اول بروید. زمان شروع و پایان آن را یادداشت کنید. فقط روی همین صحنه تمرکز کنید، نه چیز دیگری. در این صحنه چه اتفاقاتی می افتد؟ به دیالوگ ها و کلمه هایی که در آن استفاده میکنند، دقت کنید. وقتی با صحنه ها کار می کنید و می دانید که این بخشی از چیزی بزرگتر است، وسوسه میشوید که صحنه های دیگر را هم ببینید و از آن زبان یاد بگیرید.

حرف آخر

خب حالا یاد گرفتید که چجوری زبان را با صحنه های مختلف فیلم ها یاد بگیرید. حالا کاری که باید کنید این است که از سیستم فیلم و لرن استفاده کنید و با سرگرمی، زبان را یاد بگیرید. سرویس فیلم‌و‌لرن، خدمتی جدید و منحصر به فرد از ویلرنو است تا شما علاقه‌مندان به یادگیری زبان انگلیسی، به شیوه‌ای نوین، جذاب و بازی‌گونه، زبان انگلیسی را یاد بگیرید. در این نوع از آموزش، ما محتوای ویدئویی را از فیلم‌ها، سریال‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، اخبار و سایر منابع، جمع‌آوری کرده و نکات آموزشی را از دل آن‌ها استخراج می‌کنیم و به شما ارائه می‌دهیم.

در پکیج آموزش زبان انگلیسی فیلم و لرن، شما زبان آموز عزیز، فیلم یا انیمیشن مورد نظر را به طور کامل و بدون حذف هیچ بخشی از آن، مشاهده می‌کنید. این یعنی در حین آموزش، به شما این فرصت داده می‌شود تا با فیلم و داستان آن ارتباط برقرار کرده و از آن لذت ببرید. در خلال قسمت‌های مختلف فیلم، لغات، نکات گرامری و مکالمه‌ای مربوط به همان قسمت، در قالب جدول و فایل‌های ویدئویی اساتید زبان به شما ارائه می‌شود.

سرویس فیلم و لرن، یعنی سرگرمی و آموزش به صورت توامان. ما هیچ یک از این موارد را حذف نکرده‌ایم. هر سوالی دارید،  می توانید از طریق فرم تماس زیر، با ویلرنو در ارتباط باشید و یا این که با استفاده از آیکون چت در قسمت پایین سمت راست صفحه، با ما در تماس باشید و به طور زنده گفتگو کنید.

 

یادگیری زبان انگلیسی، دغدغه‌ای است که گاهی برای بعضی افراد بسیار طاقت‌فرسا و البته اضطراب‌آور می‌شود. ما در ویلرنو تلاش کرده‌ایم این دغدغه را به یک لذت تبدیل کنیم.

نوشته‌های اخیر

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس فیلم‌ولرن، یک خدمت جدید از ویلرنو است که در آن، شما می‌توانید همزمان با تماشای کاملِ فیلم، زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

کد تخفیف 20 درصدی زیر برای اولین خرید شما از فروشگاه فیلم‌ولرن ویلرنو است. و تا پایان مهرماه معتبر است.

کد تخفیف 20 درصدی
COPIED
goodluck20 COPIED