9-نکته-معجزه-گر

9 نکته معجزه‌گر برای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

9 نکته معجزه‌گر برای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم
مهارت زبان انگلیسی، یکی از مهارت‌هایی است که در دنیای مدرن، تقریبا همه به آن نیاز دارند، اما در میان مشغله‌های زیاد و سنگین و هزینه‌های کوچک و بزرگ، راه‌حل روشن و ارزانی برای یادگیری آن سراغ ندارند. مهارت زبان انگلیسی امروزه تقریبا به پیش‌نیاز هر مهارت دیگر تبدیل شده؛ چرا که برای بسیاری از کارها، بایستی توانایی کار کردن با اینترنت را داشته باشیم و لازمۀ فعالیت مفید در اینترنت، آشنا بودن با زبان انگلیسی است. با این حال، چیزی که به وفور در اطراف ما یافت می‌شود و به صورت رایگان در اختیار ماست، انبوه فیلم‌های زبان اصلی و انگلیسی است که در گوشه و کنار اینترنت وجود دارند و می‌توانیم آن‌ها را دانلود کنیم. فیلم‌های جذاب و سرگرم‌کننده که می‌توانند به ما در تقویت زبان انگلیسی کمک کنند. اما پروسه یادگیری زبان انگلیسی با فیلم، نکات ریزی دارد که در صورت رعایت آن‌ها می‌توانید سرعت و کیفیت یادگیری خودتان را چندبرابر کنید و مطمئن باشید که بهترین و در عین حال ساده‌ترین روش یادگیری زبان انگلیسی همین است. پس تا آخر این مطلب همراه من باشید تا 9 نکته معجزه‌گر در این زمینه را برای شما توضیح دهم:

1- هر فیلم را چندین بار مشاهده کنید و نکات آموزشی آن را مرور کنید.

تقریبا تمام افرادی که به کمک فیلم و سرگرمی، زبان انگلیسی خودشان را تقویت کرده‌اند، هر فیلم را به دفعات تماشا کرده‌اند. مکانیزم مغز انسان این‌گونه عمل می‌کند که بار اول، فقط به داستان فیلم توجه می‌کند و کنجکاوی ذاتی انسان، بیشتر معطوف به دانستن ادامه ماجرای فیلم است و به نکات آموزشی و ساختار جملات، توجه چندانی ندارد. اما در دفعات بعد، چون ذهن، از ادامه داستان آگاهی دارد، به نکات جدید و اصطلاحات و جملات رد و بدل شده بین بازیگران، توجه بیشتری می‌کند. هرچه یک فیلم را به تعداد دفعات بیشتری مشاهده کنید، نکات بیشتر و مفیدتری از دل دیالوگ‌های آن نصیبتان می‌شود. جالب است بدانید که به‌طور متوسط، در یک فیلم عادی، بین 7000 تا 13000 کلمه بین بازیگران رد و بدل می‌شود. جالب است بدانید که دامنه واژگان مورد استفاده توسط یک فرد معمولی برای مکالمه، به زحمت به 1000 کلمه می‌رسد. این یعنی اگر واقعا مصمم به یادگیری زبان انگلیسی و تقویت مکالمه خود هستید، تماشای حدود 10 الی 20 فیلم با دقت و حساسیت، می‌تواند تا حد زیادی به شما کمک کند. به شرطی که آن‌ها را بارها و بارها تماشا کنید و برای یادگیری نکات، دقت لازم را به عمل بیاورید.

2- فیلم را به صورت تکه تکه تماشا کنید و آن را به صورت کامل و یک‌جا نبینید.

تماشای فیلم به صورت تکه تکه باعث جلوگیری از خستگی و بیحوصلگی شما در یادگیری زبان می‌شود. بازدهی دانشجویان و دانش آموزان، حتی در مفیدترین و پربارترین کلاس‌های دانشگاهی هم بیشتر از 30 دقیقه نیست. اگر شما مصمم به یادگیری زبان انگلیسی با فیلم هستید، توصیه ما به شما این است که هر فیلم را به قطعات 10 دقیقه‌ای تقسیم کنید و نکات استخراج شده را در پایان هر بخش، مطالعه و مرور کنید. این کار، یکی از مفیدترین و کاربردی‌ترین تجربیات برای یادگیری زبان با فیلم است که تقریبا به صورت تضمینی جواب می‌دهد.

3- فیلم را به همراه یک دوست یا معلم که مهارت زبان انگلیسی بالایی دارد تماشا کنید.

تماشای فیلم با دوستان، همیشه لذت خاص خودش را دارد. چه بهتر که این دوست، فردی باشد که از مهارت زبانی خوبی برخوردار است. اگر در اطرافتان چنین آدم‌هایی دارید که هم به فیلم علاقه دارند و هم مهارت زبانی خوبی دارند، همین امروز آن‌ها را به دیدن یک فیلم جدید دعوت کنید و با هم فیلم را ببینید. از آن‌ها بخواهید که در حین دیدن فیلم، بعضی قسمت‌ها که دیالوگ‌های مفید یا اصطلاحات کاربردی دارد، برای شما آن را توضیح دهند. به این ترتیب، زبان انگلیسی را بهتر و با مثال‌های بیشتری یاد می‌گیرید.

4- یادداشت برداری کنید.

داشتن یک کاغذ و قلم در حین فیلم دیدن، کار بسیار مفیدی است. شما می‌توانید جملات زیرنویس را یادداشت کنید، نکات مفید را بنویسید و بعد، دوباره به آن‌ها رجوع کنید. هیچ چیز بهتر از تداعی شدن سکانس موردنظر در ذهن، موقع خواندن جمله یا نکته موردنظر نیست. یادداشت‌برداری به شما کمک می‌کند که برای هر جمله، تصویری در ذهن داشته باشید. اگر فرایند یادداشت‌برداری را به درستی و با دقت انجام داده باشید، پس از مدتی، شما یک دفترچه یا بهتر است بگوییم یک گنجینه از نکات مهم آموزشی فیلم‌های مختلف خواهید داشت که حتی می‌تواند به‌عنوان یک جزوه آموزشی، برای دیگران هم قابل استفاده باشد. ازاین به بعد می‌توانید در حین فیلم دیدن، از این دفتر استفاده کنید و در صورت لزوم، آن را به‌روز‌رسانی کنید و نکات جدیدی را به آن اضافه کنید.

5- دیالوگ‌های فیلم‌ها را حفظ کنید.

یکی از جالب‌ترین و بامزه‌ترین چالش‌هایی که بین فیلم‌بازها وجود دارد، حفظ کردن دیالوگ‌های فیلم‌ها و استفاده از آن‌ها در موقعیت‌های مشابه است. شما می‌توانید با دیالوگ‌ها و جملات کوچک مثل احوال‌پرسی و اصطلاحات کوچه و بازاری کوتاه شروع کنید و کم کم، دیالوگ‌های طولانی‌تر را حفظ کنید. پس از مدتی، در ذهن شما انواع جملات وجود دارند که حتی می‌توانید آن‌ها را با هم ترکیب کرده و جملات و عبارات جدید بسازید. به شما اطمینان می‌دهم این کار، مثل معجزه است. تقویت حافظه، تقویت دامنه واژگان و حتی بهبود لهجه، از مزیت‌هایی است که با استفاده از این تکنیک، عایدتان می‌شود.

6- فیلم‌ها را با زیرنویس تماشا کنید.

دیدن فیلم با زیرنویس، از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن‌ها توجه کنید. شما بایستی ابتدا فیلم را با زیرنویس فارسی تماشا کنید، آن هم حداقل 2 الی 3 بار. این کار کمک می‌کند که گوش شما با جملات و دیالوگ‌ها آشنا شود و معنی جمله به صورت خودبخود در ذهن شما تداعی شود. پس از آن، بایستی به همین تعداد دفعات، فیلم را با زیرنویس انگلیسی تماشا کنید. حالا علاوه بر این‌که صوت در ذهن شماست، متن اصلی هم در کنار معنای فارسی در ذهن شما خواهد نشست و شبکۀ محکمی از عبارات و جملات در ذهنتان شکل می‌گیرد. پس از این که تقریبا دیالوگ‌ها و سکانس‌ها را به صورت کامل به یاد سپردید، وقت آن است که زیرنویس‌ها را مخفی کنید و سعی کنید جملات بعدی هر دیالوگ و سکانس را به یاد بیاورید و در صورت امکان، آن‌ها را به انگلیسی بیان کنید.

فیلم‌ولرن

سرویس یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

7- از دیالوگ‌ها به‌سادگی عبور نکنید.

هر دیالوگ می‌تواند چندین و چند نکته آموزشی را برای شما به همراه داشته باشد. اگر هر دیالوگ را به دقت گوش کنید، یا متوجه نکته جدید می‌شوید و یا نکاتی که قبلا و در دیالوگ‌های دیگر یا فیلم‌های دیگر آموخته بودید، برای شما تکرار می‌شود. این عادت را در خودتان ایجاد کنید که به‌صورت 100 درصد به زیرنویس‌های فارسی اعتماد نکنید و سعی کنید که اشتباهات و بی‌دقتی‌های مترجمان را اصلاح کنید. تماشای فیلم با زیرنویس انگلیسی در این مورد به شما کمک شایانی می‌کند.

8- فیلم را با سرعت آهسته‌تر از معمول تماشا کنید.

در بعضی فیلم‌ها، سرعت حرف زدن بازیگران بسیار بالا است. در این مواقع، از امکانات موجود استفاده کنید و سرعت پخش را پایین بیاورید تا بتوانید تمرکز بیشتری روی دیالوگ‌ها داشته باشید و کلمات و جملات فیلم را متوجه شوید.

9- بعد از اتمام فیلم، به آن فکر کنید و حرف‌های بازیگران را به یاد بیاورید و در مورد آن با دوستانتان حرف بزنید.

پس از هر پروسه یادگیری، وقت تثبیت آن است. فکر کردن در مورد فیلم و دیالوگ‌ها، به یاد آوردن داستان فیلم و حرف زدن با دوست، همکار یا همسرتان در مورد داستان فیلم، به شما در مرور و تثبیت نکات جدیدی که آموخته‌اید، کمک می‌کند.
در پایان به یاد داشته باشید که پروسۀ یادگیری زبان، مثل بسیاری ازمهارت‌های دیگر، یک پروسه زمان‌بر است که مستلزم صبوری و پایداری در مسیر است. هیچ بذری حتی در حاصلخیزترین خاک‌ها، به‌سرعت جوانه نمی‌زند و به درخت تنومند یا گیاه پرباری تبدیل نمی‌شود. نظام طبیعت بر مبنای تدریج و تداوم بنا نهاده شده و بایستی به این قانون مهم احترام بگذاریم. هیچ‌کس هم یک شبه و به سرعت، مهارت مهم زبان انگلیسی را کسب نکرده‌است. پس به این روش ایمان داشته باشید و سعی کنید با دیدن بهترین فیلم‌ها و سریال‌ها، هم سواد سینمایی خود و هم مهارت زبان انگلیسی‌تان را تقویت کنید.
اما خبر خوب ما برای شما این است که ما در ویلرنو، بر اساس تجربیات موفق و دستاوردهای علمی و استاندارد، تقریبا تمام روش‌هایی را که برای شما در بالا توضیح دادیم، یک جا جمع کرده‌ایم و در قالب سرویس فیلم‌ولرن به شما ارائه کرده‌ایم. شما در این سرویس، فیلم‌ها را با زیرنویس، به صورت تکه تکه تماشا می‌کنید و نکات آموزشی، دیالوگ‌ها، عبارات، کلمات جدید و نکات گرامری را در انتهای هر بخش یاد می‌گیرید. استاد زبان از ابتدا تا انتهای هر فیلم، در کنار شماست و این نکات را به صورت روان و سلیس برای شما توضیح داده‌است.
پس درنگ نکنید و همین حالا از طریق این لینک، به بخش فیلم‌ولرن بروید و ضمن این‌که اولین پکیج را به‌صورت رایگان تماشا می‌کنید، سایر فیلم‌ها را ببینید و فیلم موردعلاقه خودتان را تهیه کنید.

فیلم‌ولرن

سرویس یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

یادگیری زبان انگلیسی، دغدغه‌ای است که گاهی برای بعضی افراد بسیار طاقت‌فرسا و البته اضطراب‌آور می‌شود. ما در ویلرنو تلاش کرده‌ایم این دغدغه را به یک لذت تبدیل کنیم.

نوشته‌های اخیر

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرویس فیلم‌ولرن، یک خدمت جدید از ویلرنو است که در آن، شما می‌توانید همزمان با تماشای کاملِ فیلم، زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

کد تخفیف 20 درصدی زیر برای اولین خرید شما از فروشگاه فیلم‌ولرن ویلرنو است. و تا پایان مهرماه معتبر است.

کد تخفیف 20 درصدی
COPIED
goodluck20 COPIED