کتاب بازی تاج و تخت

welearno

کتاب بازی تاج و تختبازی تاج و تخت  ( Game of Thrones) یک مجموعه تلویزیونی درقالب خیال‌پردازی-حماسی است که توسط دیوید بنیاف ودی. بی. وایس در شبکه HBO ساخته شده‌ و یکی از موفق ترین و پربیننده ترین مجموعه این شبکه می رود. این مجموعه برگرفته از پرفروش‌ ترین مجموعه کتاب های داستانی فانتزی جرج آر. آر. مارتین یعنی ترانه یخ و آتش بوده است. نخستین کتاب این مجموعه بازی تاج و تخت نام دارد. فیلم‌ برداری مجموعه در کارگاه ضبط فیلم پینت هال و بلفاست و در کشورهای مراکش، کرواسی، ایسلند و مالت انجام شده. فصل پنجم این سریال در ۱۴ ژوئن ۲۰۱۵ به پایان رسید و برای فصل ششم نیز تمدید شده بود و فصل اخر ان نیز در سال ۲۰۱۹ منتشر شد است.


بازی تاج و تخت

داستان سریال در سرزمین خیالی وستروس که جهانی تخت بود، در نزدیکی پایان یک تابستان بعد از ۱۰ سال به وقوع می پیوندد. اول داستان به جنگ بین خانواده‌های سلطنتی برای به دست آوردن تخت آهنی پادشاهی هفت اقلیم مربوط می‌شد. از طرفی دیگر، نزدیک بودن زمستانی طولانی پس از تابستان ۱۰ ساله و یورش موجوداتی افسانه‌ای به نام وات واکر از شمال را شرح می‌ داد و سومین خط داستانی فیلم، تلاش فرزندان شاه قبلی که بر تخت اهنی سلطنت می کردند، برای باز پس‌ گیری تاج و تخت بوده است. این مجموعه از طریق شخصیت‌هایی مختلفی که در بر داشت، حول مسائلی چون طبقات اجتماعی، مذهب، وفاداری، فساد، جنگ داخلی و مجازات شکل می‌گیرد وداستان جنگ ها بین پادشاهان بر سر تخت اهنی را شرح می دهد.


خلاصه ی داستان

در داستان اول که البته در سریال به ان پر داخته نشده است فردی به نام رابرت باراثیون طی یک شورش عظیم که به دلیل ظلم بسیار خاندان تارگرین ها بوده پادشاهی را از چنگ خاندان تارگرین در می آورد و شاه توسط جیمی لنیستر که دست راست شاه نیز بود به قتل می رسد, دو فرزند پادشاه یک پسر به نام ویسریس و یک دختربه نام دنریس موفق به فرار به سرزمین واسوس در شرق وستروس شده و در انجا پناه می گیرنند, پسر باقیمانده از خواندان تارگرین، در تلاش است تا تخت پادشاهی پدرش را باز پس بگیرد. در همین راه، او خواهر خود، دنریس تارگرین را به اجبار به عقد رئیس یک قوم وحشی در می‌ آورد تا بتواند از ارتش او برای شکست دادن پایتخت استفاده کند و تاج تخت پدرش را به خواندان بر گرداند.


بازی تاج و تخت
iron throne

وی به دلیل مغرور بودن و بی ادبی به ملکه ی قوم یعنی خواهر خود به وسیله رئیس قبیله به طرز دردناکی به کشته می شود و خواهرش سعی می کند که راه خود را از او جدا کند به همین دلیل خواهرش زنده می ماند و پس از مرگ رئیس قبیله, از قبیله طرد می شود اما چون وارث سه تخم اژدهاست به او لقب مادر اژدها را می دهند و توسط هواداران و سربازانی که بعدها به دست می آورد به قدرت زیادی می رسد و سعی می کند پادشاهی وستروس که قبل از او در دست پدرش بود را دوباره به خاندان تارگرین برگرداند.


استارک

بازی تاج و تخت
winterfell

در سوی دیگر در سرزمین وستروس شاه رابرت از دوست و همرزم قدیمی خود نِد استارک نگهبان بخش شمالی وستروس که درقله ی به نام وینتیفل زندگی می کرد درخواست می کند تا مقام دست راست شاه را بپذیرد وبا او به پایتخت برود. اوضاع نا به‌ سامان کشور و احتمالِ کشته شدن شاه رابرت, ند استارک را مجبور به قبول کردن این وظیفه می کند و او علارغم مخالفت همسرش به همراه شاه از winterfell به پایتخت می رود.

lanisters

لنیستر ها

برادر دوقلوی ملکه ” سرسی لنیستر” به نام “جیمی لنیستر” با خواهر خود به صورت مخفیانه رابطه عاشقانه دارد بعد از مرگ شاه رابرت در شکار توسط خرس پسر ارشد وی به نام جافری قصد دارد بر تخت آهنین پادشاهی بنشیند اما جافری در اصل فرزند جیمی و ملکه بود است ولی کسی تا ا زمان از این موضوع خبری نداشته بود .جافری جهت از بین بردن مخالفانش که توسط ند استارک تحریک شده بودن دستور اعدام نِد استارک را می دهد زیرا که ند از واقیت جافری خبر دارمی شود.از طرف دیگر شاهان دیگر بخش ها به خصوص لرد استینس باراثیون برادر شاه رابرت به شدت خواهان سلطنت بر هفت اقلیم بودتد در پس همین موضوع لرد استینس با ارتشی انبوه با کشتی های زیادی به پایتخت حمله می کند اما در نهایت شکست می خورد و به سرزمین خود برمی گردد .


پیروزی لنیسترها

در آن طرف پسر بزرگ خاندان استارک “راب” برای خونخواهی پدرش ند که توسط جافری اعدام شده بود به پایتخت حمله می کند و موفقیت هایی به دست می آورد اما طی توطئه که توسط لرد تایوین صورت می گیرد وی و مادرش به طرز وحشتناکی درعروسی به نام عروسی سرخ به قتل می رسند و قلعه شمال که بی دفاع مانده بود مورد حمله شاهان متحد خاندان لنیستر قرار می گیرد و توسط شخصی به نام رمزی به غارت می رود و به این ترتیب بازی تاج و تخت اغاز می شود.

knight king

great wall

درقسمت دیگری از داستان دیوارِ واقع‌ شده در شمالِ وستروس، یک مانع ساخته شده از سنگ، یخ و جادوست که چند صد متر ارتفاع دارد و شمال وستروس را از سرزمین یخ‌ زده وحشی‌ ها و موجوداتی به اسم وات واکر جدا می‌کند در خطر حمله ی لشکر مردگان می شود. نگهبانان این دیوار به نگهبان شب معروف هستند که در هنگام عضویت، قسم یاد می کنند که تا پایان زندگی‌ شان به دیوار خدمت کرده و هیچ دارایی مادی نداشته و تا زنده اند هیچگاه ازدواج نکنند.

از سوی دیگر دنریس تارگرین که دختر شاه قبلی پایتخت بود با رشد اژدها ی خود شروع به قدرت گرفتن می کند……….


white walker

got

در همین میانه داستان ها و کش مکش ها بر سر تخت اهنی و هفت اقلیم زمستانی سخت در راه بود که در همین هنگام جان اسنو فرزند نا مشرع ند استارک متوجه می شود که با فرارسیدن زمستان ارتشی از مردگان به سوی دیوار بزرگ حمله می کنند و با کشتن هر انسان او را به ارتش مردگان تبدیل می کنند. پس از تحقیقات جان و دوستش سم انها متوجه میشوند که این مردگان فقط با سه چیز از بین میروند اتش سنگ اژدها و فلزی کمیاب به اسم ولرین.

جان پس از فهمیدن موضوع قرار ملاقاتی با تمام پادشاهانمیگذارد و از انها می خواهد که فعلا از جنگ با یک دیگر دست بردارند و به جنگباارتشمردگان به پر دازندکه این کار او با موفقیت رو به رو شد


دانلود کتاب بازی تاج تخت
توضیحات : فایل دانلود شده دارای کیفیت بسیار بالا است و همچنین این فایل به صورت یک پرونده با فرمت pdf. است که برای باز کردن آن نیاز به برنامه ی soda pdfs دارید .این برنامه در لینک بالا آماده ی دانلود می باشد.


برای بازکردن فایل ها به صورت pdf لطفا sodapdf را نصب کنید

, , ,
اشتراک:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

دسته‌ها